21 września 2013

Moja przygoda z KryoKontur

#Zdrowie i uroda

Jakiś czas temu pisałam na blogu o wygranej w konkursie na najlepszą letnią stylizację organizowanym przez portal Domodi.pl .
 Firma Infinita była fundatorem nagrody głównej, czyli profesjonalnego zabiegu medycyny estetycznej KryoKontur. 

Chciałabym podzielić się z Wami tym ciekawym doświadczeniem, jednak na początek postaram się wyjaśnić czym tak 
naprawdę jest zabieg KryoKontur.  
W ujęciu profesjonalnym system KryoKontur oferuje nowe możliwości nieinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej. 
Wykorzystuje najnowsza technologię, które została wymyślona i wyprodukowana w Niemczech. 

Poparta jest ona ponad 15 letnim doświadczeniem w produkcji i rozwoju urządzeń do leczenia chłodem. 


Komórka tłuszczowa ulega uszkodzeniu już w temperaturze poniżej 7 ° C. Proces ten nazywany jest kriolipolizą. 
W jej następstwie komórki tłuszczowe są naturalnie metabolizowane i wydalane z organizmu.  Kryokontur wykorzystuje ten proces w walce z niepożądaną tkanką tłuszczową.Połączenie chłodzącej głowicy ze stałą próżnią zapewnia jednolite dostarczenie zimna do powierzchni skóry. W zależności od ilości nagromadzonej tkanki tłuszczowej zabieg może trwać od 35 do 70 minut. Po tym czasie podskórna tkanka tłuszczowa jest trwale uszkodzona. Rozpad, metabolizm oraz wydalenie zniszczonych komórek tłuszczowych trwa do 4 miesięcy. Urządzenie precyzyjnie i selektywnie działa na tkankę tłuszczową. Dostępne są różne wersje głowic m.in. na brzuch, boki, biodra i uda i plecy. Optymalne wyniki osiągamy dzięki specjalnemu profilowi temperatury, która  równomiernie rozłożona na skórze chroni ją przed uszkodzeniem.Wyżej wymienione informację możecie znaleźć na stronie internetowej kliniki. Ja jednak opiszę Wam jak cały zabieg wyglądał z mojej perspektywy. Otóż dużą zaletą jest fakt, iż zabieg jest całkowicie bezbolesny. To ważne, ponieważ początkowo sama nieco  się obawiałam bólu z nim związanego. Jak widać nie było czego się bać:) Odczuwałam jedynie delikatne chłodzenie oraz mrowienie przez pierwsze 10 minut. Do wyboru miałam kilka partii ciała, postanowiłam poddać się zabiegowi na wewnętrznej stronie ud. Z informacji, które podał mi Pan przeprowadzający zabieg, wynika że  KryoKontur jest dla osób, które chciały by się pozbyć tkanki tłuszczowej z różnych partii, jednak nie mają one bardzo widocznej nadwagi. Jest to zabieg bardziej korygujący sylwetkę, niż odchudzający.Co idealnie do mnie pasowało. Jak każda kobieta mam drobne kompleksy i nie boję się o nich mówić. Każda z Nas coś by w sobie zmieniła, pomimo tego jak bardzo pozytywnie widzą nas inni. Co jest również zaleta tego typu zabiegu? Nie ma potrzeby wykonywania serii, czyli dodatkowym kosztów. Już jeden zabieg wystarczy, aby pozbyć się tkanki tłuszczowej. 

Wielkość obszaru zabiegowego jest dosyć spora, w przypadku innych zabiegów, nie mamy tej możliwości. Skóra tuż po jest delikatnie zaróżowiona i tkliwa, jednak w moim przypadku wszystko ustało już po godzinie. Po zaczerwienieniu nie było śladu:)Zaleceniem, które dostałam jest picie 2 litrów wody dziennie. Ma to służyć wypłukiwaniu toksyn z organizmu. Więc staram się jak tylko mogę, aby w ciągu dnia popijać jak najwięcej wody:) Ponadto nie ma żadnych przeciwwskazań, co do uprawiania sportów oraz wszelkiej aktywności fizycznej. Jest to nawet wskazane. Jedynym minusem zabiegu jest dość długi czas oczekiwania na efekty. Otóż podobno rezultat zabiegu widoczny jest po upływie 6-12 tygodni. 


No cóż biorąc pod uwagę, że odwiedziłam Wrocław 13 sierpnia, będę cierpliwie czekać na efekty:) 
Mam nadzieję, że będą zadowalające i rzecz jasna spodziewajcie się relacji końcowej:)

Przeczytaj również

4 komentarze

 1. jaka jest cena zabiegu?
  Czy tylko we Wrocławiu posiadają taki sprzęt?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cena zabiegu za obie nogi to 3000 zł . Podobnie sytuacja wygląda z brzuchem.
   Chyba Warszawa jeszcze wchodzi w grę:) W razie pytań proszę skontaktować się z Panem Bartkiem Burkiewiczem z Kliniki Infinita ;)

   Usuń
 2. Jaka jest cena zbaiegu?
  Czy KryoKontur jest wyłącznie we Wrocławiu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku ud jest to 1500 za jedną nogę, czyli łącznie 3000 zł za obie.
   Z tego co się orientuję zabieg może być wykonany również w Warszawie;)

   Usuń