6 maja 2015

"Doceń siebie. Jak odkryć prawdziwą siebie i rozwinąć skrzydła" oczami Mirandy Kerr


W polskich księgarniach całkiem niedawno ukazała się debiutancka książka Mirandy Kerr. Jeżeli interesujecie się modą albo tak jak ja kochacie boskie pokazy Victoria's Secret, to z pewnością wiecie kim jest autorka książki. Chciałabym jednak przybliżyć postać Mirandy Kerr dla tych, którzy nie do końca wiedzą kim ona jest i czym się zajmuje.
Miranda Keer to australijska super-modelka, która prowadzi własne przedsiębiorstwo, działa charytatywnie ale przede wszystkim jest również mamą. Kariera Mirandy rozpoczęła się w 2003 roku od kampanii reklamowej zrealizowanej przez Ericka Sebana-Meyera dla Ober Jeans Paris. Kerr stała się twarzą firmy Portmans. Miranda szybko podbiła światowe rynki mody, często pojawiała się na okładkach magazynów i katalogów mody, oraz występowała na pokazach mody. Jej twarz pojawiała się na reklamach Portmansa i Veet oraz na okładkach takich magazynów jak "Vogue", "Rolling Stone"czy "Harper's Bazaar". W 2009 roku opracowała linię kosmetyków organicznych do pielęgnacji skóry KORA Organics produkowaną w Australii.

Poradnik gwiazdy światowych wybiegów trafił i w moje ręce. Byłam ciekawa czy książka będzie kolejną autobiografią, napisaną obowiązkowo przez każdą gwiazdę,czy może zaskoczy mnie czymś innym a tym samym zaciekawi. Po przeczytaniu książki mogę powiedzieć Wam, że jest to lekka lektura, która z pewnością pozytywnie wpłynie na Wasze samopoczucie. Miranda w swoim poradniku przekonuje czytelniczki, że drogą do sukcesu i osiągnięcia pełni szczęścia jest przede wszystkim zaakceptowanie samej siebie. Nie jesteśmy w stanie stuprocentowo pokochać innych, stale się porównując i krytykując swoją osobę. Autorka pisze, że pewność siebie i wiara we własne możliwości przyciąga innych ludzi. Całkowicie się z tym zgadzam, ponieważ osobom, które wierzą w siebie  żyje się łatwiej, a z czasem stają się autorytetem dla innych. Przynajmniej ja tak mam, że podziwiam ludzi pewnych siebie (ale nie zuchwałych ). Prawda jest taka, że jeśli my sami nie uwierzymy, że to co robimy jest dobre i mamy talent, to inni tym bardziej w nas nie uwierzą. 
Poradnik ten zawiera wiele afirmacji, które pozytywnie na nas wpłyną jeżeli weźmiemy je sobie do serca i wprowadzimy w życie. Zatem zachęcam w wolnej chwili do przeczytania tej książki, ponieważ jest to fajna lektura motywująca i zmieniająca podejście do życia i samych siebie.  Możecie nabyć ją Tutaj.Zdjęcia z czasów dzieciństwa Mirandy.Poniżej moje ulubione czarno-białe zdjęcie. Miranda jest piękną kobietą!Kochani jeżeli zaciekawiła Was moja recenzja i sami chcielibyście przeczytać książkę, mam dla Was małą niespodziankę :)
Mam do rozdania dwa egzemplarze poradnika. Co powinnyście zrobić, aby wygrać jeden z nich?

Zadanie jest bardzo proste! Wystarczy, że odpowiecie na pytanie:

Co poprawia Wam samopoczucie i sprawia, że kochacie siebie?

Proszę o umieszczanie odpowiedzi w komentarzu pod tym wpisem. Wybiorę najciekawsze odpowiedzi :)  Macie czas do 14 maja :) Do dzieła! :)Wyniki Konkursu :)

Dziękuję wszystkim za odwiedzenie mojego bloga oraz wzięcie udziału w konkursie. Tak jak wspominałam do rozdania miałam dwa egzemplarze książki Mirandy Kerr. 
Wszystkie odpowiedzi były super, jednak wygrane komentarze to:

1. Jest wiele rzeczy i sytuacji, które poprawiają mi humor... Jazda konna, od niedawna jazda na rowerze, czas spędzony z moją rodziną (tak wiele go straciłam mieszkając za granicą) ale coś co sprawia, że mam lepszy humor i czuję się kochana przez samą siebie? Idąc do fryzjera mam poprawiony humor i czuję się piękna ale wciąż nie kocham siebie... To chyba długotrwały etap, gdzie trzeba siebie zaakceptować w �� % ja chyba jeszcze nie pogodziłam się sama ze sobą. Już wiem jak poprawić sobie humor, teraz czas aby nauczyć się siebie kochać 

2.  Moim najlepszym sposobem na poprawienie samopoczucia jest otworzenie szafy, wybranie z niej ubrań, w których dobrze się czuję, w których kocham siebie i wyruszenie na spacer. Ta myśl, że dobrze czuje się w swoim ciele wywołuje dodatkowy uśmiech na moje twarzy a spojrzenia innych ludzi bądź co więcej pozytywne komentarze sprawiają, że utwierdzam się w przekonaniu iż pozytywne myślenie o sobie i akceptacja jest jednym z najważniejszych czynników w życiu 

Proszę o kontakt pod adresem (emilyimagination@op.pl)  osoby, które udzieliły powyższych odpowiedzi :)  Gratuluje! :)


Przeczytaj również

14 komentarze

 1. Chumor poprawia mi zawsze wypad za miasto, zwykła wycieczka w inne miejsce odpoczynek od codzienności trudu życia. Oddycham wtedy pełną piersią i czuje że kocham siebie i cały świat! 😊 Tak na wiele potrzeba mi do szczęścia i poprawy samopoczucia i naprawy aury wokół siebie. Wystarczy wyciszenie i czas spędzony z rodzinką. Mój mąż często potrafi mi takie niespodzianki robić aby poprawić mi humor :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Humor poprawiają mi najczęściej zakupy. Nieważne czy kupuję nowe ubranie, kosmetyk czy książkę - ważne, że mam w końcu rzecz, na którą "polowałam" od tygodni. :-). Moje samopoczucie poprawia się zawsze kiedy spotykam się z moim chłopakiem, zapominam wtedy o wszystkich problemach, bo coż lepszego może być od rozmowy ze swoją bratnią duszą? Kiedy nie mam pieniędzy, a mojego chłopaka nie ma w pobliżu zawsze pozostaje mi moja ulubiona muzyka. :-)

  Karolina Sz. :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. A jaj jej nie lubię, po prostu nie znoszę, ma w sobie coś irytującego :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie poprawia mi sie samopoczucie kiedy słyszę miłe słowa od ukochanego lub bliskich. To mnie motywuje do działania i samorealizacji :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie bym przeczytała tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jest wiele rzeczy i sytuacji, które poprawiają mi humor... Jazda konna, od niedawna jazda na rowerze, czas spędzony z moją rodziną (tak wiele go straciłam mieszkając za granicą) ale coś co sprawia, że mam lepszy humor i czuję się kochana przez samą siebie? Idąc do fryzjera mam poprawiony humor i czuję się piękna ale wciąż nie kocham siebie... To chyba długotrwały etap, gdzie trzeba siebie zaakceptować w 💯 % ja chyba jeszcze nie pogodziłam się sama ze sobą. Już wiem jak poprawić sobie humor, teraz czas aby nauczyć się siebie kochać

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie książki są coraz powszechniejsze, bo wiele osób gubi się we własnym życiu... Jakie to szczęście, że można to 'sprostować' ;) pozdrawiam, zapraszam ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zdecydowanie rozmowa z kimś bliskim poprawia mi nastrój. A co sprawia, że kocham siebie? Moje pozytywne podejście do życia, to jaką jestem osobą w oczach innych ludzi, i świadomość że projekty które realizuje dla innych dają mi satysfakcję z tego że to co robię ma sens i jest czegoś warte chociażby usłyszenia takich słów jak: 'dobra robota'. Wtedy dostajesz takiego kopniaka i powera na dalszą pracę i działasz z podwojoną siłą. Pozdrawiam! ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Moim najlepszym sposobem na poprawienie samopoczucia jest otworzenie szafy, wybranie z niej ubrań, w których dobrze się czuję, w których kocham siebie i wyruszenie na spacer. Ta myśl, że dobrze czuje się w swoim ciele wywołuje dodatkowy uśmiech na moje twarzy a spojrzenia innych ludzi bądź co więcej pozytywne komentarze sprawiają, że utwierdzam się w przekonaniu iż pozytywne myślenie o sobie i akceptacja jest jednym z najważniejszych czynników w życiu

  OdpowiedzUsuń
 10. Kiedy możemy spodziewać się wyników?

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy wyniki kiedykolwiek się pojawią? :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Trochę żenada ogłaszać konkurs i nie publikować wyników.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyniki konkursu są na blogu :) Na samym dole, proszę czytać uważnie :)

   Usuń