O mnieWitam Cię serdecznie na moim blogu.

Nazywam się Emilia Błaszczyk, z wykształcenia jestem dziennikarzem, moją pasją jest moda. Rok 2009 był dla mnie rokiem przełomowym, to wtedy bowiem powstał blog Emily Imagination. Choć zdecydowanie wolę mówić, niż pisać - to blog pozwolił mi połączyć wykształcenie z pasją. Traktuje go jako moje miejsce, w którym mogę dzielić się z czytelnikami pomysłami. To właśnie tu daję upust swojej wyobraźni. Jak większość kobiet, od dziecka lubiłam się przebierać, stroić, szyłam nawet ubranka dla lalek, traktowałam to wszystko ( jedynie lub aż ) jako dobrą zabawę. Dziś wiem, że moda i stylizacja to kierunek, w jakim chciałabym zmierzać. Traktuje go dużo poważniej, ale nadal sprawia mi ogromną radość i daje niezwykłą satysfakcje.  Mój styl ewoluował na przestrzeni lat, co możecie zauważyć na blogu. Dawniej zdecydowanie częściej eksperymentowałam, aktualnie bardziej cenie sobie minimalizm, uciekam od szaleństw stylizacyjnych. Inspiracje czerpię z otaczającego mnie świata, napotkanych ludzi oraz ciekawych miejsc. Ulubione zajęcie, które mnie relaksuje? – dobra kawa w uroczej kawiarni z dużym oknem, przez które mogę obserwować przechodniów. Na moim blogu znajdziecie dużą ilość zdjęć, poznacie mój styl, sposób patrzenia na modę –  będziecie mieli okazję mnie po prostu poznać. Stylizacja samej siebie to jednak nie wszystko - od kilku lat zajmuje się również ubieraniem innych ludzi.


Zawód - STYLISTKA :

Moja przygoda z ubieraniem innych rozpoczęła się po zdobyciu I miejsca w konkursie na Stylistę centrum handlowego w moim rodzinnym mieście. To właśnie wtedy dostrzegłam, że doradzanie ludziom w  kwestii ubioru, stylizacja i chęć pomocy w taki właśnie sposób sprawia mi ogromną frajdę. W 2011 roku rozpoczęłam współpracę z Galerią HandlowąWzorcownia znajdującą się we Włocławku. Przy współpracy z galerią prowadziłam wówczas autorski program "Świat Kobiet", który emitowała jedna z lokalnych telewizji. Udzielałam w nim porad dotyczących ubioru, dzieliłam się pomysłami na stylizację z wykorzystaniem ubrań dostępnych w sklepach. Moim zadaniem było również przygotowywanie stylizacji tygodnia, pisanie artykułów o tematyce modowej oraz zamieszczanie porad na stronie galerii. Jednak największą przyjemność sprawiały mi dyżury stylisty, dzięki którym miałam kontakt z drugim człowiekiem. Dzięki nim utwierdzałam się w tym, że zawód stylisty, personal shopper to zajęcie dla mnie. Owa współpraca trwała do roku 2014. W 2012 roku przeprowadzała także „Wiosenne przemiany” organizowane przez lokalną rozgłośnię radiową GRA. Moim zadaniem było wystylizowanie uczestników akcji. 
W 2015 roku zamieszkałam w Gdańsku, uroczym nadmorskim mieście. Przeprowadzka do większego miasta pozwoliła mi jeszcze szerzej rozwijać moje zainteresowania i pasję. Rozpoczęłam współpracę z jednym z głównych trójmiejskich portali – Trojmiasto.pl . Od 2015 roku w portalu ukazuje się mój autorski program o tematyce modowej „ Moda w trójmiejskimwydaniu”. Czytelnicy mogą w nich odnaleźć dużą ilość porad, przykładów stylizacji z użyciem ubrań z trójmiejskich sklepów. Dzięki tej współpracy mogę łączyć swoje wykształcenie i wypełniającą mnie po brzegi pasję. W kwietniu tego roku w moim rodzinnym mieście przeprowadzałam również „Wiosenne metamorfozy” organizowane przez Galerię Handlową Wzorcownia oraz portal Dzień Dobry Włocławek. Moim zadaniem było wystylizowanie 6 uczestników akcji. Efekty moich metamorfoz możecie zobaczyć TUTAJ.

Cały czas staram się rozwijać w tym kierunku, chętnie podejmuje się nowych wyzwań. Każdą osobę, z którą mam okazję współpracować traktuje bardzo indywidualnie i staram się pomóc jej w jak najlepszy możliwy sposób. Uśmiech na twarzy oraz zadowolenie ubieranej przeze mnie osoby to najlepszy komplement. Daje niezwykłą satysfakcję oraz radość.


Jeżeli chciałabyś/chciałbyś  skorzystać z mojej pomocy w kwestii stylizacji – proszę zgłoś się do mnie śmiało! Jestem osobą otwartą i bardzo kontaktową. Potrafię Ci pomóc, skontaktuj się ze mną jeszcze dziś :)


Gdzie możesz mnie znaleźć?

Jeśli masz pytania, chętnie odpowiem :)  Czekam na wiadomość pod adresem : emilyimagination@op.pl


Zajrzyj także na profile społecznościowe :